Svjedoci.net forum
October 23, 2018, 02:27:09 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Dobro došli na forum svjedoci.net

Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Duh sveti i ljudski - neosobna sila?  (Read 6537 times)
mali šime
Administrator
Mlađi član

« on: January 22, 2011, 03:22:26 PM »

Koliko znam Jehovini svjedoci uče da je Duh Sveti neosobna božja aktivna sila.
Na sličan način za ljudski duh se kaže da je samo sila od Boga (slično električnjo struji) koja se po smrti vraća Bogu, ali nema veze sa samom osobom.

U tom svjetlu, imam jedno pitanje.
Zanima me kako JS tumače stih iz 1. Solunjanima 5:23:

A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista. - prijevod Kršćanska sadašnjost

Neka vas sam Bog mira potpuno posveti. I neka, braćo, sav vaš duh i duša i tijelo budu sačuvani besprijekornima do vremena prisutnosti našega Gospodina Isusa Krista. - prijevod Novi svijet

Nije mi jasno kako to Bog posvećuje ljudski duh? Huh

Istina će vas osloboditi.
Kristofor
Početnik
*

« Reply #1 on: January 24, 2011, 06:03:57 PM »

Efežanima 4,30 kaže: "Ne žalostite Duha Svetoga kojim ste zapečaćeni". Kako neku sili ili energiju možeš ožalostiti pitam ja vas. Ožalostiti možeš samo osobu.
« Last Edit: January 24, 2011, 09:57:39 PM by Kristofor » Logged
Peko
Početnik
*

Email
« Reply #2 on: May 04, 2011, 12:53:39 PM »

Sveti duh može da bude bilo koja osoba tj. duh koji je na strani Isusa i njegovog Oca. Pošto mi ne možemo da vidimo te osobe možemo samo da raspoznamo njihovo delovanje. Sveti duhovi su osobe koje nisu na suprotnoj strani božije organizacije a na suprotnoj strani su ( Nečisti dDuhovi ) . Nađite mi gde u bibliji piše da treba obožavati sveti duh.
poelbuster
Početnik
*

« Reply #3 on: May 18, 2011, 10:02:17 PM »

Žalosno je što su uspeli da te ubede to što pišeš.
Zato im je bilo potrebno da napišu Novi svet .

Zemlja bijaše pusta i prazna; nad bezdanom bijaše tama, i duh Božji lebdio je nad vodama.

Jel vidiš koji je to Duh?

Samo jedan Sveti Duh postoji a to je Duh Božiji.

Proveri na hebrejskom ovaj stih,razmisli da li ima osnova da se prevede sa "aktivna božja sila"kako to Novi svet prevodi.

Radi se o Duhu Boga Oca !

To je onaj čije zapovesti selektivno koristite kako vam se prohte.

To je onaj čiju Reč ne poštujete nego Isusa zovete najvećim čovekom koji je ikada živeo.

Kada vam odgovaraju njegove reči vi ih citirate a kada ne jednostavno ih ignorišete pozivajući se na druge citate.

To je onaj Duh koga vi pišete malim slovom a sotona pišete velikim slovom.

Razmisli dobro ,koje su posledice i ko može da piše velikom slovom sotona i đavo?

Ko mrzi Svetog Duha i omalovažava ga?

Samo sotona!

Ti to nisi ni primetio ,ali razmisli malo.Stalno ti se ponavljaju iste stvari u Kuli stražari.I zato postavljaš takvo pitanje jer vam je to svima stalno ponavljano.

Razmisli o organizaciji koja za sebe tvrdi da je kanal Božiji a pri tome toliko puta neispunjena proročanstva.

Pa znaš šta piše u Bibliji za lažne proroke.

Uzmi i pregledaj sve moje postove na blogu i razmisli o njima.Pokušaj da ih sistematski obradiš i da jedan po jedan ovde na forumu pregledamo zajedno.

Ako si čvrsto ubeđen da su Jehovini svedoci stvarno u pravu ,ne moraš se bojati da sve to pregledaš i prodiskutuješ.

Tačku po tačku http://jehovinisvedoci.blogspot.com/2011/05/satana-pisu-velikim-s.html

Jerovoam
Početnik
*

« Reply #4 on: November 11, 2011, 08:39:01 PM »

Koliko znam Jehovini svjedoci uče da je Duh Sveti neosobna božja aktivna sila.
Na sličan način za ljudski duh se kaže da je samo sila od Boga (slično električnjo struji) koja se po smrti vraća Bogu, ali nema veze sa samom osobom.

U tom svjetlu, imam jedno pitanje.
Zanima me kako JS tumače stih iz 1. Solunjanima 5:23:

A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista. - prijevod Kršćanska sadašnjost

Neka vas sam Bog mira potpuno posveti. I neka, braćo, sav vaš duh i duša i tijelo budu sačuvani besprijekornima do vremena prisutnosti našega Gospodina Isusa Krista. - prijevod Novi svijet

Nije mi jasno kako to Bog posvećuje ljudski duh? Huh
Brate sime, možeš li mi odgovoriti kakav će forum biti Jehovini svjedoci, bez Jehovinih svedoka. Jesu oni pod sotonom, ali su oni i lukavi. Tako da gde oni procene da ne mogu nahvatati nove žrtve, neće uzalud gubiti vreme. Tako da se bojim da će ovaj forum biti kao ''kajgana bez jaja''.
Bog s tobom.
mali šime
Administrator
Mlađi član

« Reply #5 on: November 11, 2011, 10:03:05 PM »

Ma znam ja to  Cheesy

Istina će vas osloboditi.
Jerovoam
Početnik
*

« Reply #6 on: November 12, 2011, 06:13:53 AM »

Ma znam ja to  Cheesy

Da, upravo sam pročitao tvoj zaključak koji si mi dao. Ali mislim da je ovo ipak dobro pokrenuto i ako ne bude Svjedoka. I to iz dva razloga:
1. Može se porazgovarati o religiji, a to je uvjek dobro zbog istine.
2. Ipak se i bez ''jaja može napraviti kajgana'' - ostaje mljeko, so i voda. Znači i mi ćemo nešto novo naučiti o Svjedocima, što možda nijesmo znali.
Hvala na odgovoru
Jerovoam
Početnik
*

« Reply #7 on: November 12, 2011, 04:50:50 PM »

Evo sada bi nam dobro došao neki JS.
Nije mi jasno ako je sveti duh sila, a ne Bog -onda mogu psovati Jehovu, Isusa Hrista, ubiti par ljudi, opljačkati nekoliko banaka...... pokajati se i dobiti oprost od Boga. A ako bi opsovao sveti duh nema mi oprosta? TJ. samo je jedan greh neoprostiv - hula na svetog duha. Nema logike zaista ljudi! Znači možete psovati mene, moju ličnost, moje poreklo, sve. Samo ne smete lagati koliko mogu sklekova uraditi ili trčati na 100 m. Za to ubijam!
Razmislite malo. Pa imate razum. Pustite šta kaže Kula Stražara. Vidite šta kaže Bog.
Jana
Početnik
*

...život je ljep

« Reply #8 on: March 17, 2012, 01:04:07 PM »

Evo sada bi nam dobro došao neki JS.
Nije mi jasno ako je sveti duh sila, a ne Bog -onda mogu psovati Jehovu, Isusa Hrista, ubiti par ljudi, opljačkati nekoliko banaka...... pokajati se i dobiti oprost od Boga. A ako bi opsovao sveti duh nema mi oprosta? TJ. samo je jedan greh neoprostiv - hula na svetog duha. Nema logike zaista ljudi! Znači možete psovati mene, moju ličnost, moje poreklo, sve. Samo ne smete lagati koliko mogu sklekova uraditi ili trčati na 100 m. Za to ubijam!
Razmislite malo. Pa imate razum. Pustite šta kaže Kula Stražara. Vidite šta kaže Bog.
Dobro, neka je Sv. Duh dio božanstva, kako objašnjavaš tu njihovu "jednakost"!?
Po čemu se grijeh samo neoprašta ,ako je učinjen protiv Duha, u tom se vidi da su Isus i Bog, manji, nejednaki naspram Sv. Duha
Kako ide ta ljestvica u tom stavku:
Sv, Duh -> Bog -> Isus
ili
Sv. Duh = Bog = Isus
Ili!?
piramida4
Početnik
*

Email
« Reply #9 on: January 06, 2014, 09:34:13 AM »

Svaka Osoba ima i svoje Osobno IME.

Koje je Osobno Ime - SVETOGA DUHA!
Kristofor
Početnik
*

« Reply #10 on: January 13, 2015, 05:28:30 PM »

Postavio bih i ja jedno pitanje....je li moj duh neka druga osoba u odnsu na mene ili je to moj um - karakter - život....
Pages: [1]
  Print  

Jump to: