Svjedoci.net forum
September 19, 2018, 11:31:25 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Dobro došli na forum svjedoci.net

Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: „Trebaš li vjerovati u Trojstvo?“  (Read 3202 times)
mali šime
Administrator
Mlađi član

« on: March 22, 2012, 07:56:10 PM »

za ovo zaboravih otvoriti topik..  Roll Eyes

Link na članak

Knjižica „Trebaš li vjerovati u Trojstvo?“ u izdanju Stražarske kule (1989) na svojstven način razmatra nastanak i tvrdnje nauka o Trojstvu. Knjižica obiluje mnogim navodima stručnjaka koji upućuju na to kako nauka o Trojstvu nije biblijska, već da je nastala stoljećima nakon apostolskog doba a da svoj pravi izvor ima u poganskim religijama i filozofijama.

Zbog količine citata navodnih stručnjaka za ovo područje ova teza isprva djeluje jako uvjerljivo. No, pobližim ispitivanjem navoda u njihovom kontekstu, i što je propušteno također navesti te samih uvjerenja kojih su se držali citirani autori ipak baca drukčije svjetlo na tvrdnje i zaključke knjižice, a po svoj prilici dosta govori o poštenju Stražarske kule.

.. ostatak na stranici
« Last Edit: March 28, 2012, 06:14:29 PM by mali šime » Logged

Istina će vas osloboditi.
mali šime
Administrator
Mlađi član

« Reply #1 on: March 22, 2012, 07:59:33 PM »

Inače, koga zanima što kršćani misle kada kažu da je Bog jedan ali u tri osobe preporučam ovu dosta kvalitetnu knjižicu  Wink

seljak
Početnik
*

Email
« Reply #2 on: April 23, 2012, 03:50:17 PM »

Inače, koga zanima što kršćani misle kada kažu da je Bog jedan ali u tri osobe preporučam ovu dosta kvalitetnu knjižicu  Wink
ja sam ti  na forum hr vec dao neke primjere u vezi" kvalitetne knjizice" na koje si mi odgovorio samo sa: da uzivam ...... bez komeara.. .... Smiley  A poüto mene Trojstvo odavna jako ineresije ako si voljan da nastavimo?   No niti znam jesi sli voljan i imas li vrjeme i dali je za to ovdje povoljno?
mali šime
Administrator
Mlađi član

« Reply #3 on: April 23, 2012, 04:04:06 PM »

ja sam ti  na forum hr vec dao neke primjere u vezi" kvalitetne knjizice" na koje si mi odgovorio samo sa: da uzivam ...... bez komeara.. .... Smiley  A poüto mene Trojstvo odavna jako ineresije ako si voljan da nastavimo?   No niti znam jesi sli voljan i imas li vrjeme i dali je za to ovdje povoljno?

vremena imam malo, ali slobodno piši, ima i drugih ovdje...
i samo budi pošten i nemoj lijepiti brdo kopi-pastova te budi precizan što točno misliš da neki stih koji citiraš potvrđuje i zašto.

Isto tako, pošteno bi bilo da komentiraš samu temu ovog topika... Koliko je ova knjižica WT-a pošteno napravljena?
« Last Edit: April 23, 2012, 04:17:12 PM by mali šime » Logged

seljak
Početnik
*

Email
« Reply #4 on: April 23, 2012, 07:00:58 PM »

vremena imam malo, ali slobodno piši, ima i drugih ovdje...
i samo budi pošten i nemoj lijepiti brdo kopi-pastova te budi precizan što točno misliš da neki stih koji citiraš potvrđuje i zašto.

Isto tako, pošteno bi bilo da komentiraš samu temu ovog topika... Koliko je ova knjižica WT-a pošteno napravljena?
eh to vreme ..... hajd da se mjenjamo? Smiley
brdo kopija ne volim ni ja da mi neko lepi....
preciznos i tacnost Ok ( osim ako drzim neki kec u rukavu Cheesy)  a JEL OVDJE mjesto za to?
uh mislis na Brosuru Trojstvo? Ovu gore? Da budem iskren evo: kada sam je citao a bilo je zaista davno , primjetio sam da je za MOJ POJAM ( zato sto ima dosta kvalitetnijih materijala) miky maus u usporedbi sa onim sta sam ja do taj dan citao o trojstvu a i protu trojstva.....

Hocu reci da sam je odavna citao i od tada je nisam ni koristio niti vise ikada citao, te da nisam ni dubje iso ( miky maus).

piramida4
Početnik
*

Email
« Reply #5 on: January 05, 2014, 06:03:39 PM »

„Trebaš li vjerovati u Trojstvo?“

Normalno da ne treba vjerovati u ONO
čega nema u Bibliji.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: